Więcej o Nas

Dr.Wisniewski

Włodzimierz Wiśniewski jest lekarzem medycyny i specjalistą w pediatrii i neonatologii. Doktor Wiśniewski studiował na Akademii Medycznej w Poznaniu. Następnie, pracował przez cztery lata w szpitalu dziecięcym w Polsce gdzie zdobył pierwszy stopień specjalizacji z pediatrii. 

W 1996, W.Wiśniewski wyjechał do USA, gdzie odbył szkolenie rezydenckie w pediatrii a następnie pod-specjalistyczne z neonatologii na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Po odbyciu szkolenia i zdaniu egzaminów otrzymał tytuł lekarza specjalisty w obu dziedzinach.

W trakcie szkolenia pediatrycznego, doktor Wiśniewski odbył dodatkowe studia w dziedzinie edukacji medycznej i otrzymał tytuł magistra z Uniwersytetu Illinois w Chicago. 

W czasie swojej ponad dwudziestoletniej kariery jako lekarz klinicysta, doktor Wiśniewski pracował w wielu placówkach medycznych w USA jako lekarz ale także pełniąc funkcję dyrektora oddziałów neonatologicznych, menadżera inicjatyw poprawiających jakość opieki medycznej, i jako konsultant oceniający pracę innych lekarzy i szpitali. 

Doktor Wiśniewski lubi uczyć na tematy związane z medycyną i utrzymaniem dobrego stanu zdrowia. W trakcie swojej pracy klinicznej uczył wielu studentów medycyny, pielęgniarstwa i rezydentów z pediatrii, neonatologii i medycyny rodzinnej. 

Kilka lat temu, by zwiększyć zasięg swoich wysiłków dotyczących szerzenia wiedzy medycznej wśród rodzin swoich pacjentów założył „NeoPedEdu”. 

NeoPedEdu to projekt mający na celu edukowanie ludzi niezwiązanych bezpośrednio z medycyną na tematy medyczne – głównie o zdrowiu noworodków, dzieci i kobiet w ciąży. Pierwszymi efektami naszej pracy było zapoczątkowanie strony w języku angielskim NeoPedEdu.com a potem wydanie książki na rynku amerykańskim pod tytułem “Babies Born Early

Ponieważ, doktor Wiśniewski zauważył niedobór rzetelnych materiałów na tematy zdrowotne na rynku polskim, w czerwcu 2022 roku postanowił założyć stronę internetową skierowaną tylko na rynek polski NeoPedEdu.pl

Na polskiej stronie, doktor Wiśniewski będzie publikował artykuły na temat zdrowia noworodków, dzieci, kobiet w ciąży ale dodatkowo też o nowinkach medycznych i zdrowiu dorosłych. 

Mamy nadzieję że zauważą państwo, że nasza strona będzie się odróżniać od wielu innych wysoką jakością publikowanych materiałów, małą ilością artykułów sponsorowanych i zamieszczaniem linków do najlepszych artykułów źródłowych. Poza tym, będziecie mieli państwo możliwość skorzystania z głębokiego doświadczenia założyciela naszej strony, który uczył się medycyny w dwóch bardzo różnych krajach i pracował z wielu światowej sławy specjalistami w różnych dziedzinach medycyny.